- Komerční sdělení -aktuálně

11 nápadů na zařízení, které bude svědčit každé chalupě

Podoba chalup se mění. Od romantických selských domů přes moderní novostavby až po sruby vysoko v horách. Toto jim však bude svědčit všem!

1 Dřevěná podlaha dodá šmrnc
Podlahovka, palubovka, ale také podlahová podlaha – tři pojmenování, která jste již mohli slyšet pro označení téhož druhu dřevěné podlahy. Její přirozené vizuální opotřebení do venkovských domků přináší nefalšovanou autenticitu toho, že interiér už má něco zažitého.

Pokud tedy upřednostňujete chalupu s duší a historií a stav palubky to dovoluje, původní podlahu rozhodně zachovejte. V kombinaci s pěknými kousky nábytku, novými textiliemi přírodních materiálů a barev tak získáte příjemný decentní interiér.

2 Bílá přinese osvěžení
Jelikož původní hospodské domy, které si v současnosti přetváříme na víkendové a prázdninové chalupy, mají poměrně malá okna, převaha bílého odstínu v interiéru bude rozhodně rozjasněním. Pokud máte na chalupě původní kování, dřevěná vrata a jiné originální prvky, rozhodně je zakomponujte do nového interiéru. Budou působit originálně. Jejich spojení s moderním osvětlením a moderními materiály, jako je třeba nerezová ocel, se také nemusíte bránit.

3 Okenice třešničkou na dortu
Jistě, v první řadě chrání okna před nepříznivým počasím a větrem, také jsou jistým bezpečnostním prvkem, dále slouží jako efektivní stínění, ale nalijme si čistého vína, přidávají také na vizuální atraktivitě a přesvědčivosti chalup. Ať už je necháte v přirozené barvě dřeva, nebo ošetříte a následně namalujete bílou barvou, vypadat budou fantasticky.

Pokud okenní rámy, okenice a také exteriérové ​​dveře natřete výraznou zelenou, modrou, žlutou nebo třeba červenou barvou, získáte krásný prvek, který dotvoří celkový design interiéru i exteriéru.

4 Půvab otevřených polic
Venkovské kuchyně byly vybaveny prakticky. Hospodyňky potřebovaly pracovat rychle a vařit hodně. Mít vše potřebné na dosah se proto hodilo. Ať už otevřenou polici využijete v kuchyni na bylinky, koření nebo šálky a hrníčky, je na vás, ale rozhodně by v ní neměla absentovat.

5 Pod lampou
Industriální, vintage, ale také retro styl do designu chalup bezpochyby patří. Inu a kvalitní svítidlo stejně tak. Toto bude pro večerní čtení v posteli s akustickým doprovodem cvrlikání cvrčků jako stvořené.

Nástěnné svítidlo v industriálním stylu
Nástěnné svítidlo Bella, dřevo, kov, 59 × 10 × 60 cm, 1 590,00 Kč

6 Bez něho to nepůjde
No řekněte, už jste viděli chalupu bez pořádného křesla? To ke komfortnímu odpočinku prostě patří, tak proč si ho nedopřát? Nuže a v tomto případně platí, že čím bude větší, tím vám v něm bude lépe.

ručně vyrobené retro křeslo se vzorem rostlin
Křeslo, vyráběné ručně, bukové nohy, pružinové sezení, 85 × 74 × 107 cm, 19.990,- Kč, dekoria.sk Zdroj: dekoria.sk

7 Klenot minulosti
Kdysi nezbytnost, dnes také jedinečná dekorační záležitost. Přiznat trámy na chalupě se skutečně vyplatí. Interiéru totiž dodáte zcela nový nádech. Myslete však na to, že trámy vrhají stíny, bude proto nezbytné zvážit, jaký druh osvětlení zvolíte. Stropní svícení, pokud není zabudováno v trámech, se nedoporučuje.

O barvě trámů také uvažujte. Pokud máte na chalupě nízké stropy, tmavou barvou byste je ještě více snížili a v místnosti byste se nemuseli cítit příjemně, právě naopak, měli byste pocit stísněnosti. V takovém případě raději zvolte světlý nátěr. Ten strop opticky zvedne.

Chalupa s venkovským šarmem obklopená zelení a jen na skok od městaChalupa s venkovským šarmem obklopená zelení a jen na skok od města
8 Dopřejte si luxus koupelny
Design toaletních místností na chalupě či ve venkovském domě by měl být o poznání jiný než v městských interiérech. Smaltovaná nebo keramická vana na nožičkách ať je prvním krokem k dosažení perfektního výsledku.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena