- Komerční sdělení -aktuálně

Bojujete s prachem v domácnosti? Poradíme, jak se ho zbavit

Uklízíte pravidelně, ale ani se nenadějete a všude je opět kopec prachu… Co s tím? Redaktorka Kristýna má pro vás pár tipů.

Posledních pět let žiji ve velkém městě, ale nestačím se divit, kolik prachu se nám doma za týden nasbírá. Popravdě jsem z toho unavená a znechucená. Možná to bude znít směšně, ale nemáte nějaký zaručený tip, jak se ho zbavit? Lucia, Banská Bystrica

Odpověděla: Kristýna Falťanová, redaktorka

Kdysi mi kdosi poradil utírat prach hadříkem namočeným ve vodě s troškou aviváže. Popravdě, nikdy jsem to nezkoušela, ale pokud vám to má pomoci, klidně vyzkoušejte i tento trik. Kromě toho vám můžu poradit utírání prachu vždy namokro. Suchým hadříkem nebo prachovkou jej akorát rozvíříte. Prach otírejte vždy shora dolů.

Pravidelné praní povlečení, závěsů a dek také přispěje k tomu, aby ho doma bylo méně. Kožené čelo postele a také sedací nábytek z kůže nezadržuje tolik prachu jako ten čalouněný látkou. Rovněž vlhkost vzduchu hraje důležitou roli.

6 způsobů jak využít ocet k čištění domácnosti6 způsobů jak využít ocet k čištění domácnosti
Tam, kde je vlhkost 40 % a více, je také prachu méně. Pokud máte suchý vzduch, pořiďte si zvlhčovač vzduchu nebo rovnou čističku vzduchu. Ta efektivně zachytí i prachové částice. Inu a samozřejmě cestou, jak se zbavit prachu, je udržovat pořádek ve věcech, pravidelně mýt podlahy a vaše vysávání bude účinnější díky HEPA filtrům.

Pokud máte doma velké množství otevřených polic, dekorací, umělých květin, polštářů, koberců a závěsů, zřejmě i úklid bude u vás doma více než v interiéru, kde převážnou část tvoří uzavíratelné kusy nábytku a jako okrasa slouží pár větších předmětů. Chcete-li méně prachu, volte minimalismus.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena