- Komerční sdělení -aktuálně

Které druhy okrasných trav se na podzim vybarvují do červena? A dají se ostřice pěstovat i v květináčích?

Které druhy okrasných trav se na podzim vybarvují do červena? A dají se ostřice pěstovat iv květináčích? Zdroj: Shutterstock
Čtyři dotazy a odpovědi na téma okrasných trav.

Během podzimních měsíců poutají celkovým vzhledem, některé druhy zase svou mohutností, barevností nebo nápadnými květenstvími. Začátkem podzimu jsou okrasné trávy v prodeji, je to příležitost pořídit si pěkné a také méně známé druhy.

Ve slunné předzahrádce bych si chtěla vytvořit pěknou skupinku z okrasných trav. Které druhy doporučujete? Mohu okrasné trávy vysazovat i během podzimu?
Ideální pro výsadbu okrasných trav je časný podzim, důležité však je, aby se stihly do zimy zakořenit. Skupinka okrasných trav může sestávat z vyšších, středně vysokých a nižších druhů. Na slunečná místa s propustnou půdou se hodí několik běžně dostupných druhů. Okrasné trávy se rozrůstají došířky, proto vyhraďte každé rostlině dostatek místa.

Z vyšších druhů, které umístíte do pozadí skupiny, doporučujeme ozdobnici čínskou nebo proso proutnaté. Ze středně vysokých druhů je vhodný pérovec, metlice nebo bezkolenec. Z nižších druhů se hodí kostřava nebo imperáta (kultivar Red Baron).

Dobrá rada: Kortádérie nevysazujte na podzim, vhodnější je jaro.

Rozdělení prostoru
Vyšší druhy okrasných trav, především ozdobnici, můžete použít také k rozdělení prostoru nebo si z nich můžete vytvořit netradiční živý plot.

Líbí se mi, když se okrasné trávy na podzim vybarvují do červena. Které z dostupných druhů mají tuto vlastnost? Chtěla bych si jednu takovou trávu během podzimu vysadit.
Do červena se vybarvují stébla některých kultivarů ozdobnice čínské, například Purple Fall, Dronning Ingrid nebo Red Dragon. Takovou barevností stébel upoutá během podzimu i okrasné proso, například kultivary Rehbraun, Heiliger Hain nebo Shenandoah.

Jednoletý pérovec
Pérovec velkoklasý (kultivar Rubrum) s atraktivními bordó listy je často prodáván na podzim. Jedná se však o choulostivou rostlinu, která naši zimu venku nepřežije.

U nového domu bychom si chtěli vytvořit moderní zahradu. V rámci ní plánujeme několik ploch, které bychom si chtěli vysadit nízkými a nenáročnými okrasnými trávami. Které druhy se hodí do slunečních moderních zahrad?
Kromě ostřic jsou to například i kostřavy. Konkrétní kostřava šedá (Festuca galuca) je vysoká pouhých 30 cm a nabízí nápadná šedozelená stébla. Tvoří malé kompaktní a atraktivní trsy, přičemž když je těchto rostlin vysazeno dohromady více, vypadá to velmi dobře. Kostrava má několik druhů a hodí se do moderních, minimalistických výsadeb, dobře se kombinuje s moderními materiály (například s kovem) a má nízké požadavky na péči.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena