- Komerční sdělení -aktuálně

Proč čekat, když teď je nejvyšší čas vytápět eko-vědomě?

„Létám mnohem více než mnoho jiných lidí. Lidé si možná myslí, že ochranu klimatu moc neřeším. Nejsem fanouškem moderních aut, zato v těch starých opravdu cítím historii. Nemám nejlepší klimatickou stopu, ale snažím se šetřit emise v jiných oblastech.“

Takové zkušenosti má Marco Buch z Německa. Už deset let žije ve starém domě u jezera a dbá na to, aby byl energeticky co nejefektivnější. Když se o to začal hlouběji zajímat, překvapilo ho, kolik emisí lze ušetřit s novým vytápěním. Lidé podle něj mnohdy vnímají jen vstupní investici, ne však dlouhodobou úsporu. „Nikdy bych neřekl, kolik emisí dokážeme ušetřit jen jednoduchou výměnou topného systému. A navíc peněz,“ říká Marco.

Pro klima naší planety
Podle Marca dokážeme všichni přispět k ochraně klimatu. Někteří se možná neumí vzdát milovaného auta, ale výměnou starého vytápění můžeme hodně ovlivnit. Neboť nejen automobilová doprava, ale také naše topné systémy a ohřev teplé vody tvoří velký podíl všech emisí CO₂ v domácnostech.

Zatímco zastaralé topné systémy zatěžují životní prostředí, moderní technologie významně přispívají k ochraně klimatu. Například nejmodernější kondenzační kotle snižují emise uhlíku o více než 30 %, také spotřebu energie a vaše provozní náklady. Marco proto všechny vyzývá, aby učinili změnu tam, kde to má smysl – tedy u sebe doma. Cílem je vyměnit staré vytápění za nové, šetrnější a ohleduplnější k přírodě. „Tak proč čekat, když teď je nejvyšší čas vytápět eko-vědomě? Opravdu mám pocit, že jsem udělal něco dobrého pro životní prostředí,“ dodává.

S ohledem na budoucnost
Ve sklepě Marcova domu najdeme kondenzační kotel ecoTEC exclusive (v nabídce 20 a 25 kW, A). Tvoří jej 85% recyklovatelných materiálů a ideální je nejen pro starší rodinné domy, ale i byty. Jeho nejmodernější kondenzační technologie se dokáže automaticky přizpůsobit různému složení plynu. Díky tomu je kotel připraven na možné budoucí výkyvy kvality plynu pro použití ekologických příměsí. Na první pohled upoutá plochým designem a v interiérech zajistí příjemné teplo i komfort s teplou vodou (spolu se zásobníkem teplé vody).

V domácnosti jej můžete zkombinovat s obnovitelnými zdroji, jako tepelné čerpadlo, solární systém či centrálně řízené větrání s rekuperací. S internetovým modulem a regulátorem lze ovládat i na dálku přes aplikaci ve smartphonu nebo tabletu. Podobným řešením pro jedno i vícegenerační domy je kondenzační kotel ecoTEC plus (10 – 35 kW, A) s optimálním poměrem ceny a výkonu.

Další články autora

Komentáře

Sdílej naše články

- Reklama -

Redakce doporučuje

Žena